Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash

RSS

Aktualności

2010-08-18

Marcin

PGNiG Delphia Cup - ostatnia prosta

Czwarte regaty z cyklu nie były udane. Kolobrzeg powitał nas bardzo silnym wiaterm i wysoką falą. Komisja sędziowska przez ponad 2 godziny nie była w stanie ustawić poprawnej trasy, a jak juz się udało wystartować zauważyliśmy, że dolna boja dryfuje w stronę mety. Jedyny rozegrany wtedy wyścig nie należał do naszych najlepszych, a w zasadzie był słaby. Na halsówce nie mogliśmy złapać ostrości co pozwoliło trzem załogom na zdobycie przewagi. W drugim kursie pełnym mielismy 'sklejkę' genakerem i zanim udało się ustabilizować jacht, wyprzedziły nas dwie kolejne załogi. Niestety, jak sie później okazało brak kolejnych wyścigów nie pozwolił na odrobienie straty.

Na kolejne regaty udaliśmy się do Gdyni, gdzei w kolejnym tygodniu rozgrywaliśmy Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24 One Design. W regatach wzięło udział dziesięć załóg. Niekwestionowanym liderem regat była załoga Zbigniewa Kani na jachcie PGNiG Bezpiecznie nad wodą (YKP Warszawa), która wygrała cztery z pięciu przeprowadzonych wyścigów.

"Były to najciekawsze i najbardziej zacięte regaty tegorocznego cyklu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup". Regaty miały podwójną rangę: punktacja liczyła się do Pucharu Polski klasy Delphia Cup, a przede wszystkim były to Mistrzostwa Polski. W tym roku na regatach nie sprzyja nam aura i nie udaje się rozegrać wszystkich zaplanowanych wyścigów. Podobnie było w Gdyni. Z zaplanowanych ośmiu wyścigów udało się przeprowadzić pięć. Wyścigi były bardzo dobre żeglarsko. Odbywały się w warunkach wymagających doświadczenia i wiedzy oraz umiejętności wykorzystania warunków na wodzie i dotrymowania łódki do istniejącyh warunków. Wyścigi można zaliczyć do najbardziej udanych w tym sezonie, myślę, że każdemu przyniosły wiele emocji i satysfakcji." mówi Zbigniew Kania, sternik zwycięskiej załogi PGNiG Bezpiecznie nad wodą.

Srebrnym medalistą Mistrzostw Polski została załoga Macieja Gałązki na jachcie Computec Venti Quatro (MKŻR Świebodzin), brązowym załoga jachtu Ford Kuga (Spójnia Warszawa) z Andrzejem Czapskiem za sterem. My zajęliśmy czwarte miejsce tracąc do Andrzeja tylko jeden punkt.


Data publikacji w serwisie: 2010-08-18
Strony: 1