Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash

RSS

Aktualności

2010-08-02

Ewa

"PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" w Polańczyku - wyniki

W Polańczyku nad Jez. Solińskim w ramach kampanii "PGNiG Bezpiecznie nad wodą" odbyły się regaty "PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" oraz regaty o Puchar Prezesa Radia Rzeszów i Puchar Prezesa Bieszczadzkiego WOPR. W regatach wzięło udział 36 załóg w 6 klasach: Delphia 24, T1, T2, T3, Sport i Omega Sport. W sumie rozegrano 4 wyścigi przy słabym wietrze od 0 do 8 węzłów.

“Pierwszego dnia przy wietrze 4-8 węzłów odbyły się dwa bardzo dobre wyścigi. Rywalizacja na trasie była zaskakująca, zawodnicy tasowali się bardzo mocno. Załogi Andrzeja Czapskiego i Zbigniewa Kani zaliczyly po jednej wpadce.” - mówi Piotr Kowalewski, sternik jachtu Indygo, Delphia 24. “My ukończyliśmy ten dzień na pierwszej pozycji, ale drugiego dnia nie udało nam się jej obronić przed doskonale pływającym Fordem Kuga. Drugi dzień regat to bardzo słaby wiatr (0-4 węzłów) i niezbyt udane wyścigi. W drugim wyścigu wiatr bardzo mocno zmienił kierunek od zakończenia procedury startowej, tak, że 1 halsem wpływaliśmy na górną boję i jednym halsem na dolną, nie było więc zbyt wiele emocji. Kolejność jachtów ustaliła się po starcie i bez specjalnych zmian wszyscy dojechali do mety. Oba wyścigi wygrał Ford Kuga.”

Kolejne regaty cyklu “PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup” już 7-8 sierpnia w Kołobrzegu. W regatach wezmą udział jachty klasy Delphia 24 One Design i Micro.

Wyniki (4 wyścigi, 1 odrzutka):


Klasa Delphia 24 One Design (9 załóg):

  1. Ford Kuga, KS Spójnia Warszawa – Andrzej Czapski – 3 pkt.
  2. Indygo, JKW Poznań – Piotr Kowalewski – 8 pkt.
  3. PGNiG Bezpiecznie nad wodą, YKP Warszawa - Zbigniew Kania – 10 pkt.

 


Data publikacji w serwisie: 2010-08-02
Strony: 1